Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] Problemy z nawigacją Columbus

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2FL] Problemy z nawigacją Columbus

    Zamieszczone przez lukrys
    Panowie a jak to wygląda jeżeli chciałbym sobie sam w O3 wymienić olej, czy wyjdzie to w ASO że była wymiana oleju?
    Jak kupisz oryginalny filtr w ASO i sam wymienisz, to pewnie się nie poznają, raczej mechanicy nie patrzą na takie rzeczy.

  • #2
    [O2FL] Problemy z nawigacją Columbus

    Coś mi Columbus zaczął szwankować, a dokładniej nawigacja. Mianowicie wszystko działa, połączenie z satelitami jest, trasa jest przeliczana, a na mapie prezentowana jest aktualna lokalizacja. Problem w tym, że owa lokalizacja nijak ma się do właściwej lokalizacji - jest przesunięta o kilkadziesiąt metrów.

    Przykładowo, trasa prowadzi przez główną ulicę miasta, a na navi moja pozycja znajduje się ulicę obok i lektorka szaleje z podpowiedziami - stara mnie naprowadzić na główną ulicę, mimo że nią się przemieszczam.

    Problem występuje bardzo często, ale nie zawsze.

    Czy spotkał się ktoś z takim problemem? Może ktoś coś poradzić?

    BTW, czy wiecie jak sprawdzić w menu z iloma satelitami Columbus się połączył? Kiedyś widziałem taki status, ale za nic nie mogę ponownie go odnaleźć w menu.
    Moja Octavia II Combi 1.6 Mint Anthracit - "odmintowiona"

    Komentarz


    • #3
      sparrov, jak to sprawdzić:wcisnąć przycisk mapy dwukrotnie i pojawi się mały podgląd mapy dalej wybierz gps viewer i będzie napisane ile widzi satelit.
      Link nie chciał działać więc wkleiłem krótki opis.
      SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
      ​​​
      Grzegorz

      Moja Ambitna Czarnula

      Komentarz


      • #4
        georgg, niestety link nie działa.
        Moja Octavia II Combi 1.6 Mint Anthracit - "odmintowiona"

        Komentarz


        • #5
          sparrov, zamiast superb wpisz skoda

          Seat Leon ST FR by mirek_p11

          Fotki
          Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
          Fotki

          Komentarz


          • #6
            mirek_p11, dzięki.

            Sprawdziłem i mam problem z sygnałem. Miałem 0 lib 1 satelitę na 9 bez fixa. Odkręciłem radio i wszystkie kabelki były wpięte. Po dociskałem złącza i złapał 6/11 + fixa3D.

            Powiedzcie, jak u was zmieniają się te satelity, jest stabilnie czy to się dynamicznie zmienia? Bo podczas jazdy testowej mój Columbus co chwile zmienia liczbę satelit a nawet gubi fixa. Po powrocie do domu miałem 0/9 ale moja pozycja na mapie była prawidłowa. Po chwili złapał 3/9.
            Moja Octavia II Combi 1.6 Mint Anthracit - "odmintowiona"

            Komentarz


            • #7
              Ja mam dołożonego columbusa, antenę GPS mam wew na magnes. Na początku była zamocowana pod deską - łapała 4-6 satelit na 9 widocznych, po krótkim czasie 0/9. Wkurzyłem się i przeniosłem ją pod podsufitkę przy przedniej szybie. Kabelek przednim prawym słupkiem puściłem. Znowu było przez pewien okres dobrze: średnio 6/12 satelit. Teraz znowu mam problem - dzisiaj było 0/12 w porywach 3/12. Nie mam pojęcia od czego to zależy.
              Kupiłem rekina i na wiosnę wsadzam antenę, tak jak fabryka przykazała na dach. Idąc twoim tropem, muszę sprawdzić przy okazji temat z wtyczką przy radiu.

              Komentarz


              • #8
                U mnie było podobnie - przeniosłem antenę na górną pokrywę Columbusa - w Superbie trzeba wyjąć kratkę nawiewu, w Octavii schowek na górze. Problem znikł jak ręką odjął, pomimo że mam grzaną szybę.
                Pozdrawiam
                Marcin

                Komentarz


                • #9
                  sparrov, mam antenę rekina na dachu
                  mam średnio 7/9 lub 9/12 satelitów ale zmienia sie to dynamicznie podczas jazdy
                  fix też czasem sie 'urywa"
                  przez pewien czas jeździłem z dodatkową anteną pod schowkiem - sprawowała sie dobrze i nie miałem problemów z zasięgiem - na rekinie jest jednak poprawa sygnału
                  przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                  wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                  Komentarz


                  • #10
                    Przestawiłem antenę i jak ręką odjął. 5-7/9. Nie zrywa fixa. Ale dziwna sprawa, bo od początku jak mam Columbusa antena nie była ruszana i działało

                    Złośliwość rzeczy martwych.
                    Moja Octavia II Combi 1.6 Mint Anthracit - "odmintowiona"

                    Komentarz


                    • #11
                      mnie się zaczęło za przeproszeniem pieprzyć, jak sobie zrobiłem upgrade SW. Ale teraz jest git - i tu specjalnie komentarz dla Dato - nie mogę chwilowo narzekać na szybkość działania, się okaże co będzie za miesiąc, dwa.
                      Pozdrawiam
                      Marcin

                      Komentarz


                      • #12
                        Enriquez, w sumie to mi chyba też. Ale poleciał upgrade map, nie firmware columbusa.
                        Moja Octavia II Combi 1.6 Mint Anthracit - "odmintowiona"

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X